Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu szczękowo - twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia prowadzona przez ortodontę wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzebowe, lecz także na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

 

Ortodoncja dzieci: wady zgryzu u dzieci leczymy głównie za pomocą aparatów ruchomych, które mają zastosowanie w wieku 5-12 lat, czyli wtedy, kiedy dziecko jeszcze rośnie. Wskazaniem do wizyty u ortodonty jest zaburzenie wyżynania zębów, a także wystepujące parafunkcje i dysfunkcje np: oddychanie przez usta lub nawyk ssania palca, nagryzanie ołówków, wargi itp. Czas leczenia zależy od wady zgryzu i okresu noszenia aparatu w ustach.

 

Ortodoncja młodzieży: wady zgryzu u młodzieży najczęściej korygowane są za pomocą aparatów stałych. Okres leczenia aparatem to najczęściej 2 lata. W zależności od upodobań pacjenta oraz zaleceń lekarza stosowane są różne rodzaje aparatów stałych- metalowe, krystaliczne, ceramiczne.

 

Ortodoncja dorosłych: ortodontyczne leczenie dorosłych pacjentów ma na celu nie tylko poprawe estetyki lecz często uzyskanie tzw. normy zgryzowej czyli prawidłowego zwarcia. Wpływa to znacząco na poprawę stanu przyzębia oraz likwiduje problemy stawu skroniowo-żuchwowego. Leczenie tej grupy pacjentów jest często przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego lub implantologicznego.

gabinet ortodontyczny sieradz turek konin

Przychodnia Lekarska
ORTO-MEDICA
Braci Niemojowskich 4
62-800 Kalisz
Poland
Zapisz się! Poinformujemy Cię o promocjach!
Realizacja Webpoland - Strony internetowe
Copyright © by ORTO-MEDICA. All rights reserved 2012