Gabinety:
W naszej przychodni posiadamy w sumie sześć gabinetów. Dwa gabinety ogólnolekarskie, jeden gabinet zabiegowy oraz trzy gabinety stomatologiczne. Wszystkie gabinety i pomieszczenia są bardzo przestronne, a ich kolorystyka i muzyka w tle wprawiają naszych pacjentów w dobry nastrój. Klimatyzacja oraz prezentacje multimedialne czekają na pacjentów zarówno w gabinetach jak i w poczekalni, a nasz wykwalifikowany personel pomaga w uzyskaniu wszelkich szczegółowych informacji.

 

Radiowizjografia:
Dział stomatologii wyposażony jest w najwyższej jakości nowoczesną aparaturę diagnostyki obrazowej, w skład której wchodzi radiowizjograf. Chcąc zredukować dawkę i jaszcze lepiej ochronić naszych pacjentów, zdjęcia wykonywane są metodą cyfrową od razu na fotelu stomatologicznym, bez potrzeby zmiany miejsca oraz gabinetu. Aparat RTG oraz gabinety spełniają wszelkie normy i wymogi pod względem zabiezpieczeń przed promieniowaniem jonizującym.

 

 

Centralna sterylizatornia
Wyposażona została w najnowocześniejszą aparaturę do dezynfekcji i sterylizacji. Nowozakupiony sprzęt firmy Stern Weber po przeprowadzonych testach, uzyskał certyfikaty zgodne z normami Unii Europejskiej. Podczas procesu sterylizacji dochodzi do zniszczenia wszystkich form bakterii i mikroorganizmów. Prawidłowo wysterylizowany materiał jest jałowy - nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów czy wirusów. Wyjałowienie parą wodną przeprowadza się w autoklawach (aparatach ciśnieniowych) wyposażonych w przyrządy do pomiaru temperatury i ciśnienia oraz odpowiednie elementy zabezpieczające (zawory). Każdy etap sterylizacji jest dokładnie monitorowany oraz elektronicznie archiwizowany.

 

 

Wyposażenie:
Nasza przychodnia wyposażona jest w nowoczesny i bezpieczny dla pacjenta sprzęt. Stern Weber 280 TRC to unit z fotelem stomatologicznym zamieszczonym na bloku spluwaczki, co stymuluje płynną współpracę pomiędzy lekarzem a asystą oraz oferuje większą przestrzeń pracy. Unit rozbudowany o pełen zestaw multimedialny, system radiowizjografii cyfrowej z aparatem RTG oraz podświetlenie w technologii LED. Zestaw multimedialny pozwala m.in. dzięki wbudowanym głośnikom w zagłówek pacjenta rozkoszować sie dźwiękami swojej ulubionej muzyki np. przyniesionej przez pacjenta na nośniku MP3 lub CD, system najnowocześniejszych kamer wewnątrzustnych pomaga w monitorowaniu całego przebiegu leczenia u pacjenta, natomiast dzięki 15'' monitorowi LCD można obejrzeć film DVD lub rzucić okiem na osobę towarzyszącą i czekającą w poczekalni. Fotel stomatologiczny wyposażony jest w specjalną piankę żelową , obszytą skórą tzw.''memory foam'', która dopasowywuje się do kształtu ciała. Daje to niesamowity komfort pacjentowi, dla którego nawet dłuższe sesje i wizyty nie będą dzięki temu stanowiły żadnego problemu.

 


Cała przychodnia wzbogacona jest o system monitoringu oraz kamer wysokiej rozdzielczości HD, co ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Pacjenci mają również nieograniczony, bezpłatny dostęp do internetu poprzez sieć WiFi dostępną w każdym miejscu placówki.
Endometry firmy Raypex, mieszarki Capmix i Pentamix firmy 3M to tylko niewielka część sprzętów peryferyjnych, które niesamowicie przyspieszają pracę przy pacjencie i zwiększają jego komfort i bezpieczeństwo.

 


Do badań diagnostycznych używamy foteli firmy Ritter, takich samych jakich używa do swoich pacjentów już kultowa postać "Dr House". Komfortowy i funkcjonalny fotel o nowoczesnym wyglądzie wzbogacony przez nas o między innymi tapicerkę "soft touch" czy lampę LED bezpośrednio przy fotelu daje możliwość przyjęcia bardzo wygodnej pozycji zarówno przy diagnostyce jak i na przykład przy zabiegach ginekologicznych, dermatologicznych, endokrynologicznych czy ortopedycznych.

 


USG Logiq P6 powered by Voluson to ultrasonograf w który wyposażyliśmy naszą przychodnię. Jest to najnowszy produkt firmy GE. P6 jest wysokiej klasy wielozadaniowym przewoźnym cyfrowym ultrasonografem wyposażonym w monitor 17" LCD zaprojektowanym do badań ginekologicznych , położniczych, brzusznych, naczyniowych, kardiologicznych, neonatologicznych i innych. Logiq P6 wykorzystuje zaawansowaną programowo i sprzętowo platformę posiadającą ogromną moc obliczeniową, zapewniającą uzyskanie wysokiej jakości obrazów. Aparat posiada wszystkie możliwe głowice pomagające w prawidłowym obrazowaniu i postawieniu dokładnej diagnozy właściwie wszystkim lekarzom specjalistom wykorzystującym technologię ultrasonografii. Na przykład w dziedzinie ginekologii i położnictwa wykorzystywana jest końcówka 3D/4D, która pomaga ukazać dziecko w łonie matki w czasie rzeczywistym i kolorze. Obraz może zostać przekazywany pacjentom na płycie CD, DVD lub innych ( JPEG, AVI, MPEG) w formie filmu lub wydruku.

 


Dział diagnostyki laboratoryjnej to nowoczesny Punkt Pobrań w naszej Przychodni. Jako jedyny oficialny partner na rynku kaliskim firmy Diagnostyka , która jest największą polską siecią laboratoriów medycznych oferujemy największy wybór badań laboratoryjnych (ponad 3000 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. W naszej ofercie znajdują się wszystkie badania podstawowe jak np. morfologia, badanie moczu i kału, diagnostyka miażdzycy aż po specjalistyczne badania jak np. diagnostyka wirusowego zapalenia wątroby, alergologia, diagnostyka hormonalna chorób tarczycy, zaawansowany monitoring cukrzycy czy badania wykonywane metodami biologii molekularnej - genetyczne dające możliwość np. ustalenia ojcostwa. Praca w systemie zamkniętym, specjalne chłodziarki i lodówki, leżanki, karty stałego pacjenta, dostęp do własnych wyników badań dzięki naszej stronie internetowej oraz profesjonalna sieć kurierska dostosowana do specyfiki transportu materiałów biologicznych to tylko niewielka część naszych propozycji dla wymagających pacjentów Orto-Medica.

Przychodnia Lekarska
ORTO-MEDICA
Braci Niemojowskich 4
62-800 Kalisz
Poland
Zapisz się! Poinformujemy Cię o promocjach!
Realizacja Webpoland - Strony internetowe
Copyright © by ORTO-MEDICA. All rights reserved 2012