Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w organizmie ludzkim, w różnych stężeniach. Jest jednym z podstawowych składników skóry, utrzymującym prawidłowy poziom jej nawilżenia i jędrności. Stanowi również ważny składnik budowy tkanki podskórnej, tkanki łącznej oraz mazi stawowej. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość cząsteczek kwasu hialuronowego, czego efektem w skórze jest jej wysuszanie, pojawianie się delikatnych linii, następnie głębszych zmarszczek, a także utrata objętości policzków, warg. Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym lub modelowania ciała polega na podaniu preparatu, w miejsce wymagające korekcji, przy pomocy igły lub kaniuli. Zabieg jest krótkotrwały i bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Podanie wypełniacza nie jest zazwyczaj bolesne. Dla zmniejszenia dyskomfortu pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Polecane jest picie zwiększonej ilości niegazowanej wody mineralnej. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

 

Główne wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to:
- usunięcie bruzd nosowo-wargowych,
- wypełnienie zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych,
- uniesienie opadniętych kącików ust,
- modelowanie owalu twarzy: policzków, okolic jarzmowych, nosa,
- powiększanie i korekcja kształtu ust,
- powiększanie piersi, pośladków,
- modelowanie łydek, klatki piersiowej u mężczyzn lub innych wybranych części ciała.

 

Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet do 24 miesięcy. W przypadku korekcji ust czas ten jest krótszy i utrzymuje się około 3- 6 miesięcy.

 

Okres działania preparatu może być dłuższy lub krótszy zależnie od:
- struktury tkanki,
- wieku pacjenta,
- trybu życia,
- wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia.

 

Po tym okresie zalecane jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania odpowiedniego efektu. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w zabiegach mezoterapii igłowej i bezigłowej w celu uzyskania prawidłowego nawilżenia tkanek, poprawy sprężystości i napięcia skóry, wygładzenia drobnych, powierzchniowych zmarszczek.
Jest jednym z najcenniejszych składników w kosmetyce pielęgnacyjnej. Stosuje się go także w suplementacji doustnej uzyskując lepsze nawilżenie włosów, paznokci i skóry, przyspieszenie gojenia ran i poprawę wyglądu blizny.
 

Przychodnia Lekarska
ORTO-MEDICA
Braci Niemojowskich 4
62-800 Kalisz
Poland
Zapisz się! Poinformujemy Cię o promocjach!
Realizacja Webpoland - Strony internetowe
Copyright © by ORTO-MEDICA. All rights reserved 2012