Protetyka zajmuje się zarówno wstawianiem sztucznych zębów w miejsce brakujących, jak i rekonstrukcją zniszczonych zębów własnych, co pozwala na rehabilitację narządu żucia. Brakujący ząb należy uzupełnić jak najszybciej od chwili jego utraty (jak szybko, to zależy od stanu pozostałych zębów i rodzaju planowanego uzupełnienia). Unikamy wówczas powikłań polegających na przemieszczaniu się pozostałych zębów, powstawaniu szpar między nimi, zmianie sposobu żucia itp.
Do uzupełnienia braków zębowych wykorzystujemy tzw. protezy. Dzielimy je na protezy ruchome (np. całkowite, częściowe) oraz protezy stałe (np. korony, mosty). Ząb zniszczony (często, co za tym idzie nieestetyczny), a do tego leczony kanałowo, powinien być protetycznie wzmocniony wkładem korzeniowym i koroną. Również zęby z natury nieestetyczne (przebarwione po antybiotykach przyjmowanych w dzieciństwie, źle uformowane, niekształtne, z uszkodzonym szkliwem itd.) można pokryć koroną protetyczną lub licówką. Niekiedy leczenie protetyczne dla osiągnięcia doskonałego efektu końcowego, powinno być poprzedzone leczeniem ortodontycznym (ortodoncja dorosłych), wybielaniem zębów lub zabiegami na przyzębiu czy kości.
Wszystkimi zabiegami i problemami naszych pacjentów zajmujemy sie w naszej Przychodni kompleksowo. Wszystkie zabiegi oraz procedury wykonywane są na miejscu.

Przychodnia Lekarska
ORTO-MEDICA
Braci Niemojowskich 4
62-800 Kalisz
Poland
Zapisz się! Poinformujemy Cię o promocjach!
Realizacja Webpoland - Strony internetowe
Copyright © by ORTO-MEDICA. All rights reserved 2012